Як організувати ідеальний відпочинок на морі з немовлям: лайфхаки
Організувати ідеальний відпочинок – це завжди непросто. А що вже говорити, якщо відпочинок з немовлям? Насправді, все не так важко! Треба лише знати кілька секретів і відпустка вийде казковою. Так що ж треба знати?
Читайте також: Чи варто мандрувати з немовлятами: 5 причин "за"
Де і коли
Багато хто вважає, що з дітьми до 3 років краще не мандрувати взагалі. Однак це не так. Із здоровими немовлятами можна спокійно відпочивати вже з перших тижнів народження. Важливо пам’ятати, що діти важче ніж дорослі переносять акліматизацію. Тому обираючи напрям – пам’ятайте: максимально наближені кліматичні умови до тих, в яких живе дитина. Тобто надто екзотичні напрямки краще все ж поки відкласти. Акліматизація пройде значно легше, якщо відпочивати 3 і більше тижнів.
Ідеально відпочивати з немовлям в Україні, Болгарії, Хорватії, Чорногорії, тощо. Якщо обираєте Туреччину, Туніс тоді краще спланувати відпустку на початку сезону або в кінці. Зрештою, для усіх напрямів відпочинку з немовлям краще відпочивати у травні або у вересні-жовтні. Чому? Помірна спека, значно менша кількість людей і приємний бонус: економія!
Наприклад, вже зараз можна спланувати відпустку у вересні чи жовтні на Кіпрі. У цей час там ідеальна погода і сезонні знижки. Якщо хочете максимального відпочинку – зверніться у турфірму і вам підберуть відпустку з опцією "все включено". Однак, можна й самостійно взяти квитки на літак та забронювати житло. Чим швидше ви це зробите – тим дешевше. На місці можна взяти в оренду автомобіль і помандрувати островом. Не забудьте про автокрісло!
Скільки це коштуватиме
А тепер про приємне. Відпочинок для дітей до 2 років абсолютно безкоштовний! Як і переліт. Єдине за що доведеться заплатити – це страхівка для дитини. Тут радимо не економити і вибрати якісну, адже в разі хвороби – ви будете спокійні, що дитині нададуть допомогу. Після 2 років відпочинок дітей теж не коштує повну вартість: від 30 до 80% в залежності від авіакомпанії і турфірми. А поки ваше малятко немовля – відпочивайте з ним "на халяву"!
Що брати з собою
Чим менша дитина, тим менше їй усього потрібно. Якщо ваша дитина на грудному вигодовуванні, то з собою для неї вам практично нічого не треба. Кілька одежин, засоби для догляду, підгузки. Не панікуйте і не пакуйте з собою все, що є. На місці ви зможете купити те, що забудете вдома. Імовірно, трішки дорожче, але не смертельно.
Якщо дитина уже на прикормі, варто кинути у валізу кілька готових пюре і дитячу кашу. У багатьох готелях на "все включено" є спеціальна їжа для немовлят, дієтичні страви і блендер. Також сміливо просіть приготувати для дитини окрему їжу, у більшості випадків вам не відмовлять. Обираючи готель, не забудьте поцікавитися чи дружній він до немовлят. Тоді жодних проблем не буде: вам видадуть ліжечко, крісло для годування і їжу для немовлят. Аби більше дізнатися про готель – читайте відгуки, наприклад, на Booking.com.
У готелях є все необхідне для малят
Якщо ви годуєте малюка грудьми, то ви без проблем можете зробити це на пляжі. Для власного комфорту – можете прикриватися парео. Але пам’ятайте: годування немовлят – природній процес і це не соромно!
Не забудьте взяти крем для засмаги. На ньому має бути вказано, що можна використовувати для дитини потрібного віку. Здебільшого, такі креми дорогі… Але він пригодиться вам протягом всього літа! Тож не економте, ніжна шкіра малюка потребує захисту. Також візьміть з собою засоби для миття малюка і крем від подразнень, адже хлорована вода з басейну і солена морська можуть викликати почервоніння чи сухість. Просте правило: змивайте малюка після кожного купання в басейні чи морі, за потреби зволожуйте шкіру – і жодних проблем не буде. Також можете взяти з собою термальну воду: ідеальний засіб у спеку і для дітей, і для батьків. Не забудьте про підгузники для плавання.
Як переносити дитину? Дуже радимо взяти з собою у відпустку слінг чи ергорюкзак (якщо дитина вже сидить). Якщо ви не використовуєте їх вдома можна взяти на прокат на час поїздки. Але не замість візка. Обов’язково візьміть візочок з собою! Навіщо? Дитина може в ньому спокійно спати під час реєстрації на літак, візком ви можете під’їхати під сам трап літака. І що цікаво: його не враховують у загальний вантаж і нічого доплачувати не доведеться. На відпочинку малюк теж зможе спати на свіжому повітрі у візочку, батькам не треба буде бігти вкладати його у номер і відмовлятися від вечірніх чи навіть нічних прогулянок біля моря.
Візочок не буде зайвим!
До речі, з собою в літак можна взяти воду для дитини. Хоча проносити воду авіакомпанії не дозволяють, для немовлят вони роблять виключення. На зльоті дайте дитині пити, аби не закладало вушка. Або ж груди, це теж заспокоїть малюка і допоможе справитися з тиском. А воду зможете випити самі. До речі, під час перельоту варто пити більше ніж завжди.
Аптечка – окреме питання. Хтось бере з собою абсолютно усе, що може пригодитися. Це звісно їхнє право, але скуповуючи ліки, пам’ятайте: аптеки є всюди. А ще у вас є страхівка, якою варто користуватися. Тож радимо взяти з собою лише найнеобхідніше:
- фізрозчин, щоб промивати носик;
- сироп і свічки від температури (з різними діючими речовинами);
- щось від алергії;
- сорбенти;
- пантенол від опіків;
- креми для догляду за немовлям (сонцезахисний, від попрілостей, від подразнень).
З серйознішими хворобами безпечніше одразу звернутися до лікарів і не займатися самолікуванням!
Чи потрібні дитині іграшки? Для малят іграшками може стати будь-що: коробка, упаковки, пластикові горнята і т.д. Але все ж радимо взяти з собою кілька іграшок і книжечок. Як мінімум у дорозі вони вам пригодяться, щоб відволікти маленького дослідника. Тільки не перестарайтеся. Кілька іграшок і 2-3 книжечки буде цілком достатньо! Краще вибрати нові або ті, якими дитина останнім часом не бавилася. Можете з собою взяти коло для плавання (відповідне до віку), але зовсім не обов’язково. У воді малюк з радістю буде плавати у вас на руках.
Малюки люблять бовтатися у воді!
Редакція 24 Каналу бажає вам вдалих мандрів і здорових малюків!