Антропоморфні коні-алкоголіки, божевільні вчені та інші кислотні мультсеріали сучасності

5 ноября 2016, 12:24

Новітні ікони поп-культури мейнстріму та андеграунду, психоделічні, химерні, популярні мультсеріали сучасності – редакція 24 Каналу відібрала ТОП анімаційних проектів сьогодення, які підривають інтернет та створюють новий канон.

1. Rick and Morty

Ідею цього проекту виношували дуже давно. Все почалось з короткометражного мультфільму "Справжні пригоди Дока і Марті" – героїв серії фільмів "Назад у майбутнє". Джастін Ройланд, автор ідеї, за підтримки сценариста Дена Хармона, втілив свої "хворі" фантазії в повноцінний і вже народний, культовий серіал.

За сюжетом в будинок своєї доньки в'їжджає Рік Санчес – старий цинічний геніальний алкоголік-наркоман-винахідник, міжгалактичний терорист та просто мудак, який подорожує паралельними світами та часто знищує їх (див. теорію багатосвітової інтерпретації).

Морті, внук Ріка та другий головний протагоніст, чи не єдиний спершу стає дідові кимось близьким та рідним, хоча Рік часто використовує Морті в своїх міжкосмічних походах та жорстоких наукових дослідах.

Наприклад, просить Морті провести через космічний наркоконтроль "особливе" насіння чи зменшитись в розмірі до бактерії і спуститись вглиб бомжа, який знаходиться при смерті: всередині нього Рік збудував щось на зразок суміші Діснейленду та Парку Юрського періоду і звідти якраз вирвався на свободу смертоносний вірус.

Навзамін Рік допомагає Морті з уроками та просто показує багатоманітність Всесвіту, що зумовлює дорослішання героя та його посилену, аніж в інших ровесників, травмованість психіки.

І хоча Морті трішки тугуватий підліток зі звичайними пубертатними проблемами, а Рік – досвідчений та мізантропічний старигань, який не визнає ніяких моральних принципів, вони необхідні одне одному – між ними з часом встановлюється щось на зразок партнерства та справжніх родинних стосунків, а не лише практичні зв'язки.

Зрештою, як і в більшості представлених тут мульсеріалів, попри сюр, жесть та чорнуху, на перший план разом із жартами виходять доволі серйозні проблеми стосунків між людьми, проблеми батьків і дітей, проблеми чоловіка й дружини, і відчуття тотальної самотності.

Навіть питання як жити зі знанням, що в якомусь зі світів довелось вбити версію себе опісля знищення власного світу. Від поганого знання назад дороги немає.

Якісний та дорослий науково-фантастичний проект в стилі "Футурами" – однозначно рекомендується для перегляду.

2. BoJack Horseman

Кінь БоДжек – це відомий актор, шоумен, алкоголік, зірка та невдаха, який з дна умовного Голлівуду піднявся на його вершини. А, ну так, БоДждек – це ще й кінь. На одну четверту. В цьому світі абсолютно нормально співіснують люди та антропоморфні тварини.

БоДжекові вже десь під п'ятдесятку і 30 років назад він був зіркою тупого американського сімейного ситкому. Тепер всі пам’ятають його лише за роль в цьому серіалі, називаючи ситком відвертим гівном. Але амбітний БоДжек вирішив довести всім, що він трохи більше, ніж забута зірка телешоу, чим створює проблеми як собі, так і своїм ближнім.

БоДжек, як і більшість серіалів подібного штибу, здається просто придуркуватим набором несмішних американських жартів та ґеґів, замішаних на західній поп-культурі та внутрішній кухні Голлівуду. Але, як і з кожним мультсеріалом цього ТОПу, не все так просто.

Адже БоДжек, попри абсурдність та комедійність, є натурально сумним та драматичним серіалом. Кінь – нещасний, закомплексований та розбещений невдаха, який ціною втрат, аморальності та неприємностей піднімається на вершини омріяної слави.

Але навіть досягши успіху, БоДжек не стає від того щасливішим. Радше навпаки – спіраль закручується, і зіркове життя – це безперервна м'ясорубка, яка вимагає від своїх адептів все більше та більше крові і м'яса.

І хоча БоДжек не є поганим конем, він платить відповідну ціну. Серіал, попри сюрреалізм, максимально життєвий, і діти його банально не зрозуміють. Не тому, що секс і матюки, а тому, що сюжет вимагає певного розуміння реалій дорослого життя та досвіду, які, зазвичай, приходять лише з віком та проблемами без остаточного розв'язку.

3. Adventure time

Надзвичайно кислотний та фантасмагоричний серіал, який триває вже 7 сезон. За сюжетом, ми переносимося в Землі Ууу: це казкова країна, яку населяють химерні та неможливі персонажі. Наприклад, тут є Королівство Солодощів, яким керує Принцеса Жуйка. А Сніговим Королівством керує Льодяний Король Саймон з міньоном-пінгвіном Гантером.

Головним героєм мультсеріалу є Фін-людина, до речі, чи не остання людина на цих землях. Другом, братом і компаньйоном Фіна в різноманітних пригодах є Джек-собака – магічний пес, який може надавати своєму тілу будь-якої форми.



Спершу доволі важко та незрозуміло, що за анархія взагалі тут коїться. Проте, якщо пересилити перше враження та спробувати увійти в цей абсурдний світ, відкривається серйозність та глибина серіалу, за що його так і люблять.

З сюжету ми дізнаємося, що Землі Ууу – це наша Земля після ядерної війни та вторгнення Ліча. І всі персонажі – це або останні представники Старого Світу, або нові форми життя, які з'явилися після ядерної катастрофи.



Кожен персонаж протягом серіалу проходить крізь низку метаморфоз, змін та дорослішання. Фін, відтак, змінює свої погляди, дорослішає та розуміє, яким іноді жорстоким та несправедливим є світ, і до яких наслідків може призвести зло та безвідповідальність. Попри мультяшність, серіал явно націлений не лише на дитячу аудиторію.

Чи не найпоказовішим прикладом є сюжетна лінія Сніжного Короля Саймона, чия манія викрадати принцес постійно створює йому проблеми.

І якщо спершу цей персонаж лише дратує своєю неврозною поведінкою, то розкриття його історії повністю перевертає уявлення глядача про нього та пояснює таку маніакальну рису характеру.

Після правди про минуле Саймона глядачу не вийде його ненавидіти так, як при ознайомленні – і в цьому прекрасність проекту.

4. Gravity Falls

Цей мультсеріал значно скидає градус жовчі, чорнухи та цинізму, проте зовсім не втрачає у химерності. Gravity Falls – це містичне містечко в глибинах лісу, в якому вперше своє літо проводять близнюки Мейбл та Діппер.

Спершу ідея провести усі канікули зі своїм дивним дядьком Стеном в лісовій глушині, без друзів та інтернету, видалась героям жахливою. Проте близнюки досить швидко знаходять собі друзів, звикають до свого дядька-"мага" і, щонайголовніше, – помічають незрозумілі деталі повсякдення Гравіті Фолз.

Саме тут і починається найцікавіше. Як виявилось, місто не є звичайним, сірим населеним пунктом. Тут повно різноманітних чудовиськ, диваків, містики та секретів, які можуть або врятувати світ – або його знищити.

Окрім того, героям також доведеться розкрити сімейну таємницю та зіштовхнутись з абсолютним злом – демоном-трікстером Біллом з іншого виміру. Однозначний хіт для будь-якого для віку та настрою.

Водночас вражає сюжет та деталізація всієї історії: автор мультсеріалу буквально всюди, навіть в заставку вставив купу різних загадок та ребусів для уважних глядачів. А деякі секрети розгадують і досі, опісля закінчення основної історії.

Серіал містить всього два сезони та одну повнометражну серію-закінчення. Тобто це якісний, ідейно закінчений продукт, в який явно вкладали душу і фантазію, а не лише приховані травми та збочений гумор.

Дуже легко одразу звикнути до стилю та сюжету, який тут, до слова, закручений куди краще, аніж в деяких науково-фантастичних фільмах.

5. Regular Show

"Звичайне шоу" зовсім не є звичайним, хоча автори проекту такою назвою хотіли сказати, мовляв, та ні, народ, тут нічого дивного.

"Нічого дивного" – це пригоди та будні двох антропоморфних істот: птаха Мордекая та єнота Рігбі, які працюють в парку, проте всіляко уникають виконанувати свої обов’язки. Через це герої потрапляють в різні неприємності, але врешті-решт дивовижним чином виплутуються з них. Звичне діло – щодня цих прямоходячих єнотів ганяємо.

Все почалося з двох короткометражних фільмів. В одному з них двоє хлопців ковтають ЛСД і, власне, перетворюються на Мордекая та Рігбі.

Тому є версія, що весь серіал – це серія їхніх послідовних тріпів. В принципі, з огляду на треш і чорнуху, які там відбуваються, цілком логічна та вірогідна версія. Вірити в неї легше, аніж сприймати "Звичайне шоу" серйозно.



Проект також розраховано на дорослих, бо, по суті, не пропагує ніяких "цінностей". Герої, в стилі "Бівиса і Батхеда", марнують свій час, страждають всілякими дурницями та просто живуть собі, переживаючи різні фантасмагоричні пригоди.

Але серіал отримав аж 8 сезонів і один повнометражний мультфільм, тож для цінителів подібних шоу проект точно видасться цікавим.

6. Over the Garden Wall

Мультсеріал "За садовим парканом" отримав наразі лише один досить короткий за сучасними мірками сезон, проте вже зумів зацікавити собою значну аудиторію. Історія, переповнена вже таким звичним абсурдом та нелогічністю, розгортається повільно та акуратно, виказуючи подвійність, а то й потрійність основного сюжету.

Двоє братів загубилися в лісі й намагаються знайти дорогу додому. Допомогти їм з невідомих причин взялася пташка, на яку наклали прокляття.

Як виявилось, за ними полює зла та невловима сутність, яка знає ключ до серця і душі кожної людини. І з кожним епізодом наближення цієї істоти загрожує героям все більше та більше.

Тільки це не єдина їхня проблема. Бо крім того, що братам потрібно знайти дорогу додому, їм ще доведеться вирити могили людиногарбузам, подолати власні стрази пробачити та, що найголовніше, навчитись цінувати одне одного.

Містичне та атмосферне шоу про повернення додому, яке через казку та символізм показує розвиток та наслідки неконтрольованого страху, відсутності змін у собі на краще та відмови від відповідальності за свої вчинки.

8. TripTank

І справжнє випробовування на стійкість психіки у порівнянні з усіма минулими проектами. "Мандруючий танк", якщо можна так перекласти, не є сюжетним мультсеріалом. Кожна серія є набором коротких скетчів та замальовок, які не є логічно завершені, хоча кожен уривок цілком самодостатній.

Серіал не має повноцінної історії: героями замальовок стають Ісус Христос, хом’ячок, якого виставляються проти механічної оси вбивці на арені, пташка з величезним "дзьобом" нижче пояса, і так далі.

Хоча є окремі персонажі та сюжети, які розігруються по-іншому з серії в серії, як лінія оператора телефонних дзвінків, проте вони всі не дуже пов’язані між собою, тож дивитися серіал можна з будь-якого моменту – насолода від перегляду, якщо така і буде, не зменшиться.

Шоу відзначається жорстокістю, кривавістю та граничним цинізмом. По суті, автори в дусі "Південного парку" висміюють і стібнуть все, що тільки можна собі уявити і в найбільш провокативний спосіб – "моралфаги" навряд витримають.

"Мандруючий танк" розрахований лише на дорослу аудиторію, якій подобається тематика жорстоких та абсурдних шоу про все і ні про що – така собі пародія на світ довкола, доведена до абсурду.

9. Ugly Americans

Уявіть собі життя у великому місті: повно людей, рух вулиці, нічні історії, безладні стосунки – звичайне повсякдення звичайного американського буття. Тільки додайте сюди зомбі, перевертнів, демонів чаклунів та всіляку іншу можливу нечисть в стилі Кінга чи Лавкрафта, які співіснують зі звичайними людьми пліч-о-пліч.

Головний герой, Марк Ліллі, працює в Департаменті з питань інтеграції населення. І саме він допомагає новим "жителям" своєї країни адаптуватися до суворих капіталістичних умов США.

Разом з Марком живе його дружбан Рендал Скеффінгтон, який вирів стати зомбі, аби тільки звабити дівчину, яка певний час крутила тільки з напівживими мерцями.

Але варто було Рендалу стати мертвяком, як дівчина почала западати на чаклунів – ось що буває, якщо приймати рішення під впливом "стояка та текіли". Нормальний такий собі серіал про будні монстрів та людей.