Морква з розсади не приживається: правда чи міф
Вирощувати моркву не легко, як здається на перший погляд. Досвідчені садівники знають, як важко пересаджувати розсаду у відкритий ґрунт, тому часто обирають насіння. Читайте в матеріалі переваги та перевірені поради вирощування розсади моркви.
Поширена думка, що морква – єдиний коренеплід, який не можна пересаджувати, бо він не зможе прижитися. Насправді моркву можна вирощувати й розсадою, але робити це потрібно правильно, зазначає 24 Канал.
Вас може зацікавити Як отримати добрий врожай малини: важливі секрети вирощування ягоди
Переваги розсади від насіння
Морква менше пошкоджується морквяною мухою.
Бур'яни знищуються до пересаджування розсади, що унеможливлює конкуренцію з дрібними сіянцями.
Менші витрати посівного матеріалу.
Розсада
Для вирощування розсади моркви потрібно використовувати дражоване насіння. Його висівають у торф'яні таблетки, касети або в інші місткості на глибину до 2 сантиметрів за схемою 3 на 3 сантиметри. Розсаду найкраще тримати в теплиці та рясно поливати. Після посіву перші паростки можуть з'являтися через тиждень, а вже більше – через два-три тижні. Пересаджують сіянці моркви віком до 20 діб у фазі 1 – 3 справжніх листків.
Пересадка
За день до переселення ґрунт варто добре зволожити. Пересаджувати потрібно прямо із земляною грудкою, не оголюючи корінь, адже якщо пошкодити його, він дасть бічні пагони й морква буде погано рости та стане кривою. Найкраще висаджувати паростки у лунку глибиною 20–25 сантиметрів, на відстані 6 сантиметрів із міжряддями 45 сантиметрів. Також це потрібно робити, коли сонце спаде та притінити у перші дні після висаджування, щоб рослина адаптувалася.
Як виростити моркву / Фото Pinterest
Місце і час
Морква має перебувати під прямими сонячними променями тому варто виділяти найбільш освітлене місце. Моркву для вживання сіють з настанням весни, щойно прогріється ґрунт і минуть заморозки. Найкращий час для посадки - квітень або травень.
Догляд
Без поливу морква стає млявою і гіркою, перший час після пересадки варто поливати рослину щодня, а потім, як вона вкорінитися – раз на 5-7 днів. Також моркву варто підживлювати двічі на сезон.
Зазначимо, влітку розпушування землі в міжряддях та прополювання дуже важливе, адже морква вибаглива до ґрунтових умов. Вона потребує добре аерованих, розпушених, забезпечених поживними речовинами ґрунтів для якісного зростання.