Програмували говорити, а заспівав про "святих ведмедів": штучний інтелект навчився самостійно складати дивні колядки

25 грудня 2017, 18:57
Читать новость на русском

Щоправда, художня творчість все ще не належить до таких завдань. Протягом більшості таких експериментів дослідники зіштовхнулися з масою нових нюансів та несподіванок.Але це важливі кроки по вихованню штучного інтелекту. Наприклад, нещодавно спеціально навчений алгоритм навчився створювати різдвяні пісні та колядки.

Про це пише Hyser. У створених нейронною мережею композиціях зустрічаються дзвіночки, побіжно згадуються олені, словом, доволі багато фрагментів збігаються з традиційними мотивами. Значна частина рядків навіть римуються між собою.

В одному зі текстів штучний інтелект побажав людям "Щасливих свят" і на додачу порадив їм готуватися до чарівного снігопаду під божественний спів ангелів, які хором прославляють Різдво.

Читайте також: Ілон Маск написав лист, у якому перерахував досягнення своїх "дітей" і зізнався, що прилетів сюди з Марсу

На фото: вочевидь, "Добрий вечір тобі"?

На жаль, співати такі "штучні" пісні небажано. Американська дослідниця Янелла Шейн, яка і поставила штучному інтелекту подібну нетипову задачу, відзначила присутність деяких дивних рядків.

Ось деякі з них: "Він народився в прекрасній ялинці", "Сендвіч яскравий перед Ним", "Святі несуть ведмедів" або "Король іграшок і бегемотів, сповнений світла, стояв у дорогого сина Санта-Клауса".

Читайте також: Як виглядає найгуманніша в світі в'язниця: краща, аніж будь-який знаний студентський гуртожиток

Надалі подібні вирази повинні зникнути, адже навчання нейронної мережі триває і займає чимало часу. Але прогрес уже чималий, ще й такий вчасний, зважаючи на сезон колядок і щедрівок, які незабаром лунатимуть в морозному громадському транспорті.

На фото: гіфка з фільму "Грінч, викрадач Різдва"