Привиди чекають: топ-8 наймоторошніших замків Західної України, де можна зустріти Хелловін
Західне свято, яке набирає обертів в Україні, відчайдухи можуть зустріти разом зі справжніми привидами в містичних українських замках.
Про це повідомляє видання Press-центр.
В ніч на 1 листопада, за традицією, діти лякають дорослих, а ті відкуповуються від них цукерками. Молодь же влаштовує тематичні вечірки із моторошними історіями та переглядами фільмів жахів.
Та, щоб зануритися у містику з головою, треба відвідати найзагадковіші та найбільш таємничі місця західної України.
1. Золочівський замок (Золочів, Львівська область)
Цей замок знаходиться усього за 80 кілометрів від Львова. Його вважають пам’яткою архітектури XVII століття. Найтрагічнішою доля замку була у роки радянської влади. Тоді в ньому діяла катівня енкаведистів, і місцеві старожили досі розповідають жахливі історії катувань тат вагітних жінок та дітей, вони ж і були поховані на території. Кажуть, вночі у стінах замку досі чутно їхні крики та стогони.
2. Підгорецький замок (Підгірці, Львівська область)
Замок збудували наприкінці 1630-х років. Всі, кому доводилось провести у легендарних стінах хоча б ніч, бачили його страшну таємницю. Напівпрозору, у білих шатах та з чорним обличчям – Марію. Її тутешні мешканці та працівники називають "Білою пані".
3. Замок Паланок (Мукачеве, Закарпатська область)
Найбільше прославили Паланок дві жінки — Софія Баторі та Ілона Зріні. Свекруха і невістка, які ворогували між собою. Та якщо Ілона увійшла в історію як хоробра боронителька укріплення, то Софію Баторі спіткала страшна слава.
Жінка мала пристрасть до людської крові і не лише вбивала заради неї, а й приймала криваві ванни, приносячи у жертву 13-річних цнотливих дівчат. Окрім того, нібито у кімнатах Мукачівського замку в ті часи були спеціальні кімнати для тортур, стіни яких відшліфовували людськими тілами.
4. Олеський замок (смт Олесько, Львівська область)
Охоронці замку, яким щоночі доводиться залишатись у будівлі, розповідають, що постійно відчувають присутність тут невідомих явищ з настанням темряви. На дивні звуки, тіні та напіввидимі силуети реагують також сторожові собаки.
Та, кажуть, живе в замку і справжній привид — душа шляхтича Адама Жолкєвського, який був закоханий у доньку одного із власників Олеського замку. Та, отримавши відмову батька у згоді на шлюб, хлопець на тому ж місці встромив собі у серце ножа. Однак, поховали його не на цвинтарі, а просто скинули у болото біля замкових стін як самогубця.
Душа, тіло якої не було поховане за звичаєм, зависла між двома світами. Тому напівпрозорий дух Адама не полишає замку, стогнучи та зітхаючи.
5. Середнянський замок (смт Середнє, Закарпатська область)
Історики вважають, що пам’ятку збудували ченці з Ордену тамплієрів. Саме з цим орденом пов’язані свідчення про зв’язок Граалю з Середнянським замком.
Кажуть, що ніби чашу, зроблену зі смарагду корони архангела Люцифера, колись ховали саме у стінах цієї фортеці. Справа в тому, що Середнянський замок був одним із найвіддаленіших та найтемніших із замків тамплієрського ордену. Тому там ченці вирішили заховати священний скарб.
6. Острозький замок (Острог, Рівненська область)
Тутешній середньовічний замок не менше оповитий легенадми. За однією із них, вночі замком блукає біла тінь "чорної княгині" – дочки власника замку князя Іллі Острозького Гальшки Острозької.
7. Дубенський замок (Дубно, Рівненська область)
Одна з його цікавинок – вежа Беатка. З нею пов’язана легенда, за якою на початку березня 1577 року в замку готувалися до одруження племінниці власника міста князя Острозького Беати. Та до Дубна Злодійською долиною підійшли татари, і гостям вже було не до весілля. Вони тікали в паніці.
Побачивши під стінами Дубна ворожий табір, наречена так розізлилася, що вистрілила з гармати і влучила в ханський намет. Здивовані такими подіями татари зняли облогу Дубна.
Кажуть, що досі галереями давнього замку бродить дух княжни Беати. Нібито вона іноді з’являється у вигляді пані, яка сидить біля вікна в одній із зал.
8. Кременецький замок (Кременець, Тернопільська область)
Найвідомішою легендою замку є королева Бона. За однією з версій, саме вона зжила зі світу двох своїх невісток, родове походження яких не відповідало її політичним планам. Існують дані, що одна з них померла від онкологічної хвороби, інша була хвора на епілепсію, однак невідомо, чи не втрутилась сюди королева.
Неймовірні звірства Бони Сфорци, про які розповідається у легендах, пояснюють укладеною з самим дияволом угодою. Згідно з нею жінка мала отримати вічну молодість. Розповідають, що королева довго приносила у жертву незайманих дівчат найжорстокішим способом: їх виводили на верхній ярус замку та скидали звідти на гострі палі. А у багряній крові купалася правителька, вбираючи красу і молодість. Інша історія розповідає про ванни із крові немовлят.
За легендою, душі цих невинно вбитих дітей і дівчат досі начами бродять навколо.
Читайте також: Українська альтернатива Хелловіну: наші свята з переодяганнями