Правила і дату вручення Оскару змінили: чого чекати від церемонії у 2021 році
Представники Американської кіноакадемії оприлюднили чергові зміни до вручення Оскару. Цього разу у Голлівуді вирішили встановити регламентовану кількість кінострічок, що можуть претендувати на нагороду "Найкращий фільм". Окрім цього, вперше за історію премії захід проведуть не в перші місяці року.
Нові правила Оскару
Відповідну інформацію представники Американської кіноакадемії розмістили на офіційному сайті. З 2021 року на перемогу в номінації "Найкращий фільм" будуть претендувати 10 новинок кіно. Ця кількість чітко прописана в нових правилах та більше не буде змінюватись. Таким чином Кіноакадемія США хоче приділити увагу роботам темношкірих та азійських режисерів.
Важливо: Кіна не буде: у МОЗ оприлюднили рішення щодо кінотеатрів
Цікаво, що досі на нагороду претендували не більше 10 стрічок. Однак бували роки, коли в номінації було представлено менше робіт. До прикладу, у 2019-му за відзнаку боролись 8 режисерів, а у 2020-му – 9.
Окрім цього, зміняться і правила розгляду кінострічок. Експерти будуть переглядати роботи номінантів упродовж року, тому Кіноакадемія "зрівняє шанси і забезпечить можливість перегляду всіх відповідних фільмів".
Чого ще чекати від церемонії Оскар
Це не перші зміни до правил вручення нагород Оскар, які Американська кіноакадемія запровадила в час карантину. Так, урочиста церемонія вперше відбудеться не взимку, а 25 квітня 2021 року. Таким чином десятки стрічок, прем'єри яких перенесли через пандемію, зможуть претендувати на премію.
Творці фільмів зможуть отримати статуетки, навіть якщо роботи були презентовані на стрімінгових платформах. Але на розгляд експертів кінострічки мають передати не пізніше, ніж за 60 днів після прем'єри і до 28 лютого. Імена перших переможців Оскару-2021 планують оголосити 25 березня.
Зміниться і кількість номінацій: у 2021-му їх буде 23.
Також номінанти Оскару не зможуть претендувати на ще одну престижну відзнаку – Еммі. Причин такого рішення представники Американської кіноакадемії вирішили не розголошувати.