Померла Ніла Крюкова – легендарна українська акторка

5 жовтня 2018, 16:52
Читать новость на русском

Зранку 5 жовтня померла відома українська акторка Ніла Крюкова. Народній артистці, яка славилась патріотичністю, було 74 роки.

Про смерть акторки повідомила її донька – журналістка Мирослава Барчук. Рідні розпочали підготовку до прощання з Нілою Крюковою.

Читайте також: Смерть Шарля Азнавура: від чого помер відомий на весь світ музикант

Мамочка пішла (з життя, – 24 канал) сьогодні зранку. Дуже просимо помолитися за неї. Час і місце прощання повідомимо, як тільки буде відомо, – написала Мирослава Барчук.

Наразі невідомо, що стало причиною смерті легендарної акторки. Однак з 2006 року через травму хребта Ніла Крюкова була прикута до інвалідного візка.


Ніла Крюкова померла у віці 74 роки

Варто зазначити, що знаменитість отримала чимало нагород. Зокрема, за час своєї акторської кар'єри Ніла Крюкова стала Народною артисткою України (1985) та лауреатом Державної премії України імені Тараса Шевченка (1989). Окрім цього, зірка отримала орден князя Ярослава Мудрого та звання Героя України за видатні заслуги у розвитку національної культури.

Акторка знялась у фільмах "На київському напрямку", "Пропала грамота" та "Кайдашева сім'я". Знаковою в її кар'єрі була робота в Національній філармонії України. Саме Ніла Крюкова всупереч заборонам поставила 17 сольних програм за творами українських письменників та записала моновистави, які й досі отримують визнання.

Шляхетна іскра вічного вогню. Ніла Крюкова пішла сьогодні у вічність. Народна артистка України. Взірець шляхетності і сили. Велика українка,
– написала співачка Марічка Бурмака.

Багато українців знають легендарну акторку через її непохитну громадську позицію та патріотичність. Саме Ніла Крюкова була активним учасником протестів у 1991 році, коли відбувався так званий серпневий путч.

"Коли нам була потрібна допомога під час Студентської революції на граніті, вона прийшла і лягла на граніт разом з студентами. Бо Україна і боротьба за неї були в її серці. В її талановитому, сміливому і доброму серці", – розповів голова мистецького об’єднання "Остання барикада" Олесь Доній.

Дивіться фрагмент протестів 1991 року за участю Ніли Крюкової (відео)