Покрова Пресвятої Богородиці 2018: історія та традиції свята
Покрова Пресвятої Богородиці – велике християнське свято, що щорічно відзначається 14 жовтня. Яка його історія та які народні традиції супроводжують цей день – читайте далі.
День, коли усі просять про захист та мир у Діви Марії, – це Покрова 2018. Україна відзначає це велике свято державним вихідним та божественними літургіями у кожній церкві.
Читайте також: 14 жовтня – вихідний: що потрібно знати про День захисника України
Покрова Пресвятої Богородиці – історія свята
Подія, що стала початком святкування Покрови, відбулася ще у далекому 910 році у місті Константинополь. Тоді Візантійська імперія потерпала від війни з сарацинами-мусульманами. Та у неділю, 14 жовтня, Константинополь був під облавою ворожих військ.
За переказами, всі віряни міста зібралися у Влахернському храмі на молитву. Під час молебню Андрій Юродивий побачив над людьми Пресвяту Богородицю, яка була осяяна небесним світлом та оточена ангелами. Богородиця помолилася за мир, зняла з себе покрову та накрила нею усіх людей у храмі. Це божественне чудо допомогло жителям Константинополя повірити у те, що Богородиця опікується світом та прагне миру. Згодом, візантійцям вдалося зняти облогу та перемогти сарацинів.
Саме з цієї божественної служби 14 жовтня у Візантії почали відзначати свято Покрови Пресвятої Богородиці. А вже у Х столітті Покрови почали святкувати і на Русі.
Покрова Пресвятої Богородиці 2018: історія свята
Традиції на свято Покрова Пресвятої Богородиці 2018
Божественна святкова літургія у храмі – це не єдиний звичай, що потрібно виконати. За тисячу років існування в Україні з’явилося багато традицій пов’язаних з Покровою.
У народі Покрова Пресвятої Богородиці – це день закінчення господарських робіт та збору урожаю. В давнину саме з 14 жовтня починався зимовий період.
Та окрім господарських справ, важливим є свято Покрови Пресвятої Богородиці і для незаміжніх дівчат. Адже саме в цей день молодим жінкам потрібно молитися до Богородиці з проханнями про заміжжя. У народі кажуть: "Білий сніг землю вкриває, мене молоду заміж споряджає", "Свята мати, Покровонько, накрий мою голівоньку, хоч ганчіркою, аби не зосталася дівкою".
Також час від Покрови вважався найсприятливішим і для одруження. З давніх років до сьогодні, більша кількість весіль припадає саме на період після свята.
Покрова 2018 – це час сімейних відвідин та спільного застілля. На Покрови потрібно звести до мінімуму домашні та робочі справи та провести цей день спокійно у родинному колі.