Плюси та мінуси молока: 7 найпоширеніших запитань

15 лютого 2018, 21:30
Читать новость на русском

Молоко, як і більшість продуктів, має свої плюси та мінуси, і чи любите ви його чи ні, важливо дізнатися, що ж це за продукт насправді

Хтось любить молоко, а хтось його ненавидить, однак часто люди керуються міфами чи стереотипами про цей продукт, вважаючи його шкідливим, чи навпаки, еліксиром молодості. Виявляється, баланс десь посередині.

Читайте також: Ви будете здивовані: дієтологи назвали піцу корисним сніданком

Видання Menshealth підготувало 7 найпоширеніших запитань та відповідей про плюси та мінуси молока.

7 найпоширеніших запитань про молоко

1. Молоко допоможе схуднути?

Цілком можливо. Піврічні дослідження Університету Теннессі показали, що збільшення вмісту кальцію в раціоні прискорює втрату ваги. Важливо відзначити, що кальцій діє не так ефективно, як молоко. На думку дослідників, білок, що міститься в молоці, підсилює ефект спалювання жирів. Якщо, звичайно, не запивати ним еклери.

2. Молоко допоможе наростити м'язи?

Білки молочної сироватки та казеїн є високоякісними протеїнами. Білки сироватки швидко розщеплюються на амінокислоти і потрапляють в кров, що робить молоко відмінним напоєм після завершення тренування. Казеїн засвоюється повільніше, потрапляючи у кров протягом довгого часу невеликими порціями. Так що молоко безумовно допоможе наростити м'язову масу (особливо незбиране, як кажуть знавці з Техаського університету). Зрозуміло, що без правильного режиму харчування і тренувань у вас нічого не вийде.

3. Чи шкідливі гормони, які присутні в молоці?

Коровам для прискорення росту дають гормони. Відповідно, ці гормони потрапляють і в молоко і можуть вам нашкодити, але лише у випадку, якщо приймати молоко внутрішньовенно. Якщо ви віддаєте перевагу традиційному вживанні їжі, то можете не переживати, адже процес травлення руйнує гормони.

Читайте також: Вчені розповіли, чим шкідливе "сире" молоко

4. А як щодо антибіотиків?

Поки що це невідомо. Дехто вважає, що молоко від корів, яким колять антибіотики, може знизити для вас ефект від деяких ліків. Але зараз знайти молоко від "чистих" корів практично нереально. Так що якщо антибіотики і зло, то, на жаль, неминуче.

5. Знежирене корисніше?

Раніше більшість дослідників вважали, що вживання цільного молока підвищує рівень холестерину, натомість знежирене такого ефекту не дає. З іншого боку, вміст тригліцеридів (нейтральних жирів, що підвищують ймовірність хвороб серця) знизилося на 22%. Зараз тваринний жир активно реабілітовують. Деякі фахівці навіть радять випивати по дві склянки будь-якого коров'ячого молока в день, щоб знизити ймовірність інфаркту та інсульту.

6. Сухе молоко - це добре?

Судячи з усього, так. Дослідження показали, що сухе молоко за харчовою та біологічною цінністю практично не поступаються звичайному молоці. Також його зручніше зберігати, однак не таке смачне, як традиційне.

7. А якщо додавати молоко в чай ​​або каву?

Буде смачно, так. Але не факт, що корисно. На сьогоднішній день встановлено, що в чаї молоко знижує ефективність катехінів (речовин, що захищають твоє серце). Втім, якщо ти частіше п'єш чай без молока, а інколи добавляєш, то турбуватися не варто. Приблизно ідентична ситуація і з кавою. Кофеїн вимиває кальцій, який, в принципі, можна компенсувати вживанням молока. Правда, молока потрібно буде пити більше, ніж ти додаєш у каву.