Наслідки глобального потепління: Антарктиду "захоплюють" рослини
Через зміни клімату в Антарктиді стрімко збільшується рослинність. Науковці з Ексетерського університету, які вивчають мох, виявили суттєве збільшення біологічної активності за останні 50 років.
Про це повідомляє Metro.
Зазначається, що команда науковців використовувала мохові кернові ядра, які добре збереглися в холодних умовах Антарктики, з великої території, розміром близько 400 миль. Так, дослідники протестували 5 ядер із 3 ділянок і зясували, що за останні півстоліття на Антарктичному півострові відбулися значні біологічні зміни.
Доктор Метт Еймсбері з Ексетерського університету наголосив, що підвищення температури на півострові дуже позначилося на мохові, що росте в цьому регіоні
Читайте також: Які катаклізми можуть статися із Землею: з’явилося відео
Якщо це продовжуватиметься і при збільшенні кількості вільних від льоду земель від відступу льодовиків, що триває, Антарктичний півострів стане набагато зеленішим місцем у майбутньому,
– розповів Еймсбері.
У нещодавніх змінах клімату в Антарктиді було задокументовано потепління та збільшення кількості опадів і сили вітру.
Фото: Getty Images//Антарктида стрімко вкривається рослинами
У матеріалі наголошується, що записи про погоду на півострові здебільшого стартували в 1950-их роках, проте біологічні дані можуть забезпечити триваліший контекст про зміну клімату. Науковці проаналізували інформацію за останні 150 років та виявили очевидні свідчення "точок зміни" – момент часу, після якого біологічна активність збільшилася. Остання "точка зміни" трапилася 50 років тому.
"Чутливість зростання моху до підвищення температури в минулому говорить про те, що екосистеми швидко зміняться під майбутнім потеплінням, що призведе до значних змін в біології і ландшафті цього регіону", – прогнозує очільник дослідного проекту в Ексетері, професор Дан Чарман.
Рослини і ґрунт істотно зміняться навіть при незначному підвищенні температури. Про це свідчать дані дослідницьких груп, до яких увійшли вчені з Кембриджського університету і Британської антарктичної служби.