Ситуація також прокоментував і ексголова Держкіно Пилип Іллєнко.

Важливо! В Держкіно призначили нового очільника: хто така Марина Кудерчук

Він наголосив, що варто зачекати і подивитися, яку нову стратегію представить очільниця.

Я не знаю пані Кудерчук, не був з нею знайомий. Тепер це керівництво, очевидно, має продемонструвати стратегію своїх дій. Давайте її почуємо,
– зазначив ексголова Держкіно Пилип Іллєнко.

Також він опублікував доволі саркастичний допис на своїй сторінці у фейсбуці.

"В старшого покоління українських кінематографістів було чому повчитися – і як знімати кіно, і як відстоювати своє право на власний кінематограф. Цей документ – з розсекречених архівів КДБ УРСР, датований 25 квітня 1979 року. Ось цитата з нього: "Выступивший затем Ильенко Ю.Г., развивая дальше эту мысль, изложил известное изречение Сергея Эйзенштейна о том, что в стаде баранов или оленей вожак является самым сильным, самым смелым и красивым, с крепкими и ветвистыми рогами, а "нашим стадом руководит существо неизвестной породы", что было расценено некоторыми присутствовавшими как оскорбительный выпад в адрес председателя Госкино УССР." Їм тоді вдалося, між іншим. А нам?", – написав Іллєнко.

Що відомо про конкурс на посаду

Спочатку достатню кількість балів набрала тільки Юлія Сінькевич – генпродюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю з 10-річним досвідом роботи у сфері. Та Сінькевич не пройшла співбесіду у комісії Агентства з питань держслужби.

Ставити 0,5 балів людині, лідерські якості якої знає вся українська кіноіндустрія і які підтверджені її працею багаторічною. Це, м'яко кажучи, і має ознаки того, що хтось комусь подзвонив,
– прокоментував ситуацію відомий кінорежисер та актор Ахтем Сеітаблаєв.

Тоді вперше кіномитці вийшли на протест, бо переконані, що Сінькевич "завалили". Вони вимагали переглянути результати конкурсу. Натомість, Агентство з питань держслужби оголосило повторне змагання за посаду.


Юлія Сінькевич

Хоч у першому конкурсі Марина Кудерчук вибула ще на етапі електронного тестування, потім вона повторно подала свою кандидатуру на цей пост. Та за кількістю набраних балів посіла третє місце з п'яти. Найбільше балів мала Ольга Бесхмельниціна – продюсерка та виконавча директорка Фонду культурної дипломатії UART. А також високий бал від комісії отримав Сергій Зленко – директор київських кінотеатрів "Бумер" та "Магнат". Проте Кабмін обрав іншого лідера. У кіноіндустрії ім'я Марина Кудерчук – невідоме, тому митці не знають, чого чекати від нової очільниці Держкіно.

До теми: Найгірше, що ніхто не знає її бачення, – Юлія Сінькевич про нову очільницю Держкіно

Що відомо про Марину Кудерчук

Марина Кудерчук очолювала місцевий кінотеатр в Запоріжжі з 2017 по 2019 рік. Також вона була співорганізатором місцевого кінофестивалю. Після нетривалої роботи директором кінотеатру подала свою кандидатуру на посаду заступника голови Запорізької обладміністрації з аграрних питань. У вересні 2019 року отримала посаду, а вже у листопаді її прізвище фігурувало у спуску кандидатів на посаду голови Держкіно.


Очільницею Держкіно стала Марина Кудерчук

Журналісти 24 каналу намагалися зв'язатися з новопризначеною головою Держкіно. Проте на дзвінки та повідомлення Марина Кудерчук не відповіла.

Цього року Держкіно отримає від держави майже 800 мільйонів гривень на підтримку кінематографу. Регулятор займається не тільки фінансуванням фільмів, а й організацією українських павільйонів на міжнародних кінофестивалях, лобіює законодавчі ініціативи, вигідні кіноринку.