"Мідвей": детальна двогодинна лекція з історії

2 грудня 2019, 12:24
Читать новость на русском

Роланд Еммеріх, режисер "Дня незалежноті" і "Післязавтра", зняв кіно про визначну битву в історії Сполучених Штатів.

Мідвей мав вирішальне значення для перебігу Другої cвітової в Тихому океані, і чимале – для тогочасних подій в Європі, на яку американці не мали б часу, якби програли японцям.

Також у кіно: "Аутсайдери": перегони Ford проти Ferrari


"Мідвей": офіційний кадр з фільму / IMDb

Якщо середньостатистичний європеєць добре знайомий з подіями у Перл Гарбор, чи знає про Хіросіму та Нагасакі, то про подробиці подій при Мідвеї пам’ятає значно менше осіб. Для решти кіно може зіграти роль підручника, оскільки Еммеріх добре подбав про відповідність його фільму фактам.

Як для художньої картини, події битви відтворені дуже точно. У цьому і сила, і слабкість "Мідвея". Американці знають свою історію краще за інших жителів планети, тому для них фільм перетворюється на вже знайому і трохи задовгу лекцію. Критики скаржаться на відсутність глибини персонажів і малий інтерес до життів простих людей, які чомусь говорять шаблонними фразами про працю, боротьбу і відданість.

В скрупульозному відтворенні подій Еммеріх забуває про цільність свого сюжету. "Мідвей" нагадує уривки із пам’яті когось з учасників битви, зшиті монтажером у приблизно хронологічному порядку. Персонажів забагато, але нікого не хочеться проминути. Бо всі вони були насправді, і творили історію, якою ми її знаємо тепер. Попри втрати в динаміці, Еммеріх віддає належне всім дійовим особам. Але, на жаль, не встигає дати глядачам більше, ніж факти і декілька мотиваційних фраз.


"Мідвей": офіційний кадр з фільму / IMDb

"Мідвей" – ніби монумент солдатам і їхній сміливості та жертві. У The Guardian перегляд фільму порівняли з 137-хвилинними оглядинами статуї. І це не зовім справедливо, бо сюжетна статика не завадила динаміці спецефектів, на які Еммеріх по звичці витратив більшість бюджету.

Початково режисер розраховував на бюджет розміром 125 мільйонів доларів. Але його останні фільми обертались фінансовим провалом і студії перестали довіряти Еммеріху свої гроші. Тому режисер зменшив апетити до 100 мільйонів і знайшов інвесторів, які допомогли його задуму втілитись у життя. Так, "Мідвей" став одним з найдорожчих незалежних фільмів в історії кіно.

Він далекий від чуттєвості "Дюнкерка" і більше перегукується з "Перл Гарбором" Майкла Бея. Але подобається глядачам, особливо тим, хто не довчив момент з Мідвеєм у історії Другої світової війни. Рейтинг фільму на IMDb – 6,9. Це відчутно вище за оцінку, яку "Мідвею" дали критики. Хоч стрічка нічим не виняткова, "Мідвей" – це добре розказана історія, яка сподобається глядачам із зацікавленням до екранізацій військових дій.

"Мідвей": дивіться трейлер фільму онлайн

Також у кіно: "Ангели Чарлі": нормальних чоловіків не існує