Мавпи стають мутантами через вплив пестицидів: жахливі висновки вчених

29 серпня 2017, 16:50
Читать новость на русском

Дослідники з Національного парку Кібале в Західній Уганді провели дослідження та з’ясували, що близько чверті приматів народжується з генетичними мутаціями. І все через вплив пестицидів, якими зловживають люди.

Про це пишуть на IFScience.

У виданні зазначають, що в Західній Уганді кожен четвертий шимпанзе і бабуїн народжується з видимими каліцтвами – увігнутими мордами або відсутніми пальцями. Якщо до 2014 року такі мутації були рідкістю, то вже до 2016 року мутації спостерігалися у 25% шимпанзе і 17% бабуїнів.

Читайте також: У Норвегії гід заплатить кругленьку суму за те, що налякав ведмедя

При цьому популяції мавп в інших регіонах народжуються є абсолютно здоровими.

А все причиною є те, що місцеві фермери зловживають інсектицидами і пестицидами, особливо на розташованих неподалік заводах з виробництва чаю. Саме в грунті заводів науковці знайшли аномально високий рівень пестицидів. Зокрема, на одній з ферм знайшли сліди ДДТ, який заборонений в більшості країн з 70-х років минулого століття.

Принаймні три види пестицидів, які використовуються в цьому регіоні, впливають на гормон щитовидної залози, який бере участь в розвитку черепа. Аномальні рівні гормону у новонароджених або їх матерів пов'язані з лицьової дисплазією, включаючи губи,
– дали сумний прогноз дослідники.

Дослідники планують зайнятися збором сечі мавп, щоб з'ясувати, які з пестицидів є найбільш небезпечними.