Дудл на честь Марлен Дітріх: цікаві факти і цитати легендарної актриси
Відома німецька й американська акторка і співачка Марлен Дітріх народилася 116 років тому. У день її народження, 27 грудня, Google присвятив зірці святковий дудл.
Google присвятив дудл Мерлен Дітріх
Біографія та особисте життя Марлен Дітріх
Марія Магдалена "Марлен" Дітріх народилася 27 грудня 1901 року в берлінському районі Шенеберг. Її батько, офіцер поліції Отто Дітріх помер від сифілісу, коли Марлен було 6 років.
Читайте також: 8 жінок, які змінили світ мистецтва назавжди
В юні роки Дітріх навчилася грі на фортепіано, скрипці, відвідувала акторську школу Макса Рейнхардта. Марія Магделена скоротила свої імена до Марлен приблизно в 11-річному віці.
Акторську кар’єру Дітріх почала у 20-х роках ХХ століття. Спочатку виконувала невеликі ролі в берлінських театрах і німому кіно. Вперше з’явилася на екрані у 1923 році у фільмі "Такими є чоловіки".
У 1924-му році Марлен Дітріх вийшла заміж за Рудольфа Зібера. Того ж року в них народжується донька Марія Елізабет Зібер (сьогодні актриса Марія Ріва). Марлен прожила зі своїм чоловіком всього п'ять років і мала після цього багато романів (наприклад, їй приписують роман з письменником Еріхом Ремарком), однак вони із Отто залишалися в шлюбі до його смерті в 1976 році.
Марлен Дітріх з Рудольфом Зібером і донькою Марією Елізабет
Марлен Дітріх і письменник Еріх Марія Ремарк
У 1925 році, за рік після народження дитини, Марлен відновила роботу в театрі і кіно. У 1928 році зробила перші записи пісень на пластинки разом з ансамблем ревю "Це витає в повітрі".
Світову славу їй принесла роль Лоли-Лоли у фільмі "Блакитний ангел". У пресі з'явилися чутки про роман Марлен з режисером фільму Джозефом фон Штернбергом. Після зйомок у цій стрічці Марлен підписала контракт з Paramount Pictures у США.
Читайте також: Названо найкращих моделей 2017 року
На початку 30-х років Марлен з Джозефом переїхала в Голлівуд. Такі американські стрічки, як "Марокко", "Шанхайський експрес", "Кривава імператриця", "Диявол – це жінка", "Бажання", зробили Марлен Дітріх однією із найдорожчих зірок того часу. У цих фільмах актриса зіграла звабливих фатальних спокусниць, тож швидко стала однією з найжаданіших жінок планети. В цей переіод Марлен зав'язує кілька любовних романів, внаслідок чого розійшлася з режисером Джозефом фон Штернбергом.
У житті Марлен Дітріх було чимало любовних романів
В 1937 році Дітріх отримала американське громадянство. Під час Другої світової війни відмовлялася від величезних гонорарів, які їй пропонували за співпрацю представники Гітлера. Вона завжди активно боролася проти націонал-соціалістичної партії Німеччини, за що згодом отримала безліч нагород в Європі і США. Під час війни відійшла від зйомок і активно працювала як фронтова естрадна акторка, дала низку концертів для військ союзників.
У 50-ті роки Марлен Дітріх більше переключилася на музику, переїхавши в Лас-Вегас, де виступала з концертами. Згодом поєднує акторську та музичну діяльність. Дітріх знялася в одному з перших кольорових фільмів "Сади Аллаха", трилері "Лицар без лат", вестерні "Дестро знову в сідлі" та багатьох інших фільмах.
Читайте також: Меріл Стріп зганьбили через її дружбу зі скандальним Вайнштейном
Останньою головною роллю Мерлен Дітріх була роль в екранізації роману Агати Крісті "Свідок звинувачення" (1957). Цей фільм був номінований на "Оскар" одразу в декількох категоріях. Потім вона знялася ще в декількох проектах, але після епізоду у драмі "Прекрасний жиголо, бідний жигало" з Девідом Боуї, де Марлен ще й виконує вокальну партію, на екранах більше не з'являлася.
Марлен Дітріх у фільмі "Свідок звинувачення"
У 1975 році вона отримала важкий перелом стегна, що поставило хрест на кар'єрі актриси. Вона почала зловживати алкоголем, а згодом – ще й знеболюючими препаратами. 13 останніх років життя актриса була прикута до ліжка.
Читайте також: Клуб розбитих сердець: гучні розлучення 2017 року
У 1984 році Марлен Дітріх дала згоду на зйомку документального фільму про її долю, в якому участі вже не брала, оскільки не хотіла показуватися на публіці в такому вигляді. У 1992 році у 91-річному віці актриса померла в своїй паризькій квартирі через порушення функцій нирок і серця. Існує також неофіційна версія, за якою у Марлен стався крововилив у мозок, і щоб уникнути мук, вона прийняла дуже велику дозу снодійного.
У "Серії 100 найвеличніших зірок кіно за 100 років" у 1999 році Американський інститут кіномистецтва відвів Марлен Дітріх дев'яту сходинку.
Цитати Марлен Дітріх
Марлен Дітріх стала іконою стилю свого часу. Вона не лише завжди вишукано виглядала, але й говорила мудрі слова, багато з яких стали афоризмами. До вашої уваги – топ-цитати легендарної актриси:
1. Справжня жінка не хвилюється, а хвилює.
2. Неминуче треба приймати з гідністю. Сльози, які ви проливаєте через неминуче, мають залишатися вашим секретом.
3. Тримай язик за зубами, якщо не можеш запропонувати щось замість того, що тобі не подобається.
4. Якщо жінка вже пробачила чоловіка, вона не повинна нагадувати йому про його гріхи за сніданком.
5. Співчуття до себе – річ заборонена, і не слід обтяжувати інших своїми турботами.
Такою Марлен Дітріх хотіла зилишитися для своїх шанувальників – сильною і красивою
6. Важливо знати свою ахіллесову п'яту і не дозволяти іншим торкатися її.
7. Простягни чоловікові мізинець, він запропонує тобі руку.
8. Якби я могла прожити життя ще раз, то повторила б ті ж помилки. Однак трохи раніше, щоб довше користуватися їхніми наслідками.
9. Розумніше боятися життя, ніж смерті.
10. Краще купити одну пару хороших туфель, ніж три пари поганих.
Читайте також: Як виросла українська кіноіндустрія за 2017 рік: фільми, варті уваги