Їжа чи кохання: як харчові вподобання партнерів впливають на їхні стосунки
Всім добре відома фраза: ми є те, що їмо. А в стосунках важливо ще й те, з ким ми їмо. Вибір їжі може поставити крапку у стосунках вже на першому побаченні!
Деякі дослідження доводять, що харчові звички можуть змінювати і формувати наші партнери. 24 Канал з'ясував чи може їжа стати розбратом у стосунках, або навпаки – зміцнити їх. Без перчику тут точно не обходиться!
Читайте також Попереду сімейна ідилія: 2 знаки зодіаку, яким цього тижня пощастить у коханні
Харчові звички
Наші смаки формуються в дитинстві, а впливає на них безпосередньо родина. У перші 5 років розвивається харчова поведінка, яка у майбутньому може стати основою для особистої моделі харчування. З нею ми приходимо у життя свого партнера і ділимося з ним.
Ми ділимося смаками зі своїм партнером / create.vista
Цікаві результати одного дослідження: на початковому етапі стосунків жінка приймає харчові звички чоловіка-партнера. А вже у період спільного життя все відбувається навпаки. Це пов'язано з тим, коли закохані, наприклад, йдуть на побачення, зазвичай чоловік обирає ресторан чи кафе з певною їжею. У сімейних стосунках вже жінка бере на себе роль господині і відповідає за те, що ж її родина їстиме на вечерю.
Тож, стосунки та їжа нерозривно пов'язані між собою.
Їжа чи кохання
У стосунках варто не лише обговорювати, що умовно буде на вечерю, але й розділяти цей процес. Спільне приготування їжі дозволяє парам отримати більшу насолоду від шлюбу. Плюс це додатковий час, який можна провести разом. Гострішої перчинки додасть ситуація, коли один з партнерів може позмагатися за зірку Мішлен, а інший навіть ножа у руках тримати не вміє.
Нехай хтось із партнерів буде шеф-кухарем / Thinckstock
Особисті вподобання у їжі – поєднання двох смаків у стосунках. Це спроба відкрити для себе нову міні-культуру харчування. Більшість пар зазначають, що спільна їжа є їхнім важливим ритуалом для зміцнення зв'язку.
Однак, особистий світ харчування може й додати тріщин у стосунки! Мовиться про неприйняття одного з партнерів звичок іншого. Наприклад, вегетаріанство. Просте вирішення ситуації, коли хтось приймає вподобання іншого. В іншому разі виникає конфлікт. Перший ключ до його подолання – спілкування.
Щиро говорити, слухати і сприймати цінності партнера, а не переконувати – ось прості правила, щоб їжа не поставила крапку у ваших стосунках. Психологи рекомендують поставити декілька питань своєму партнеру, щоб бути на одній харчовій хвилі:
- які є улюблені страви і навпаки;
- чи є дієтичні обмеження або алергія;
- наскільки важливими є саме домашні страви і допомога у їх приготуванні;
- як варто розділити обов'язки за придбання продуктів;
- скільки разів на день треба попоїсти.
Тут ми розповіли про 5 щоденних корисних звичок, які зміцнять ваш шлюб.