Лоукостери в Україні: як правильно планувати економну подорож
В Україні за минулий рік потік пасажирів авіакомпаній зріс приблизно на третину. Дешеві авіаперельоти – один із найвигідніших способів подорожувати економно. І тут допоможуть лоукостери.
Завдяки їм з України можна злітати до Європи за незначні гроші.
З території нашої держави за кордон літають, до прикладу, такі два лоукостери, як угорський Wizz Аir і турецький Pegasus. Ціна на квитки коливається в межах 1500 гривень в один бік. У жовтні на український ринок авіаперевезень планує зайти ще одна компанія-лоукостер – ірландська Ryanair.
Отож, куди в 2017 році можна буде літати з України за кордон і скільки це коштуватиме. Для початку подивимось, що ж пропонують зазначені вище Wizz Аir та Pegasus для українських клієнтів, які не проти зекономити.
Wizz Аir літає зі Львова до Берліна (Німеччина) за 719 гривень;
до Вроцлава (Польща) – від 391 гривні;
із Києва до Познані і Любліна (Польща) – від 719 гривень;
до аеропорту "Франкфурт-Хан" (Німеччина) – від 743 гривень;
до Копенгагена (Данія) та німецьких Ганновера, Меммінгена та Нюрнберга – від 1447 гривень;
до Гамбурга (Німеччина) – від 1207 гривень;
до Кельна (Німеччина) – від 967 гривень;
до Варшави (Польща) – від 687 гривень;
до Лондона (Велика Британія), Вільнюса (Литва) Будапешта (Угорщина) та Братислави (Словаччина) – від 847 гривень.
Pegasus літає із Запоріжжя до Стамбула (Туреччина) за 760 гривень, з Києва до Анкари (Туреччина) – за 1080 гривень. А з турецьких аеропортів цим лоукостом можна летіти до Шарм-еш-Шейха (Єгипет) від 1263 гривень або до Тель-Авіва (Ізраїль) від 460 грн.
З кінця жовтня запропонує свої послуги і Ryanair.
З Києва можна буде злітати до Лондона (Велика Британія) від 675 гривень;
до Манчестера (Велика Британія) – від 675 гривень;
до Стокгольма (Швеція) – від 945 гривень;
до Ейндховена (Нідерланди) – від 540 гривень.
Зі Львова до Берліна (Німеччина), Меммінгена (Німеччина), Кракова (Польща), Варшави (Польща) та Будапешта ( Угорщина) – від 540 гривень.
Слід розуміти, що лоукостери – це не завжди вигідно та зручно. Такі авіакомпанії продають квитки за низькою ціною, а відтак пропонують мінімальний сервіс. Вони відмовляються від багатьох послуг, які надають традиційні авіакомпанії. Саме завдяки цьому ціна на квиток низька. Розміщені щільніше пасажирські крісла, відсутність харчування і не надання багатьох інших послух роблять такі перевезення дешевими.
Також варто зауважити, що одночансо діє кілька програм, які за складним для пересічного клієнта алгоритмом встановлюють ціну на кожен окремий квиток. Саме тому на один і той же рейс певна кількість квитків має занижену ціну, а інша, навпаки, підвищену.
Важливий момент – шукати дешеві квитки в авіакомпаніях варто завчасно, бажано за півроку до необхідної вам дати. Також треба пам'ятати, що вартість квитка залежить від сезону. Відтак, під час літніх відпусток, на новорічні свята і на вихідні авіаквитки, зазвичай, дорожчі.
Окрім зазначених вище компаній, з України курсують й інші лоукостери. Однак, ціни на їхні квитки через великі відстані авіарейсів суттєво вищі.
Повний випуск програми "Корисні файли" дивіться тут.