Класичний стріт-фуд з усього світу: що варто спробувати та з чим комбінувати популярні страви

15 грудня 2023, 17:00
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Стріт-фуд – це не просто їжа. Це щораз новий досвід та можливість ближче познайомитися з новою культурою.

Навіть зараз вулична їжа замінює нам подорожі навколо світу, зазначає 24 Канал. Однак, щоб повністю розкрити смак, навіть найбільш незвичних страв, варто знати кілька невеличких лайфхаків. Про що саме мова – розповідаємо далі.

До теми Хороша їжа та улюблені фільми: найкращі страви для домашнього кінотеатру

У чому важливість вуличної їжі

Найдавніші свідчення про приготування їжі на вулиці відсилають до розквіту цивілізацій. Згідно з описами стародавніх греків, в єгипетській Олександрії існував звичай смажити рибу та продавати її на вулиці. Зовсім скоро ідею їсти поза домом запозичила Греція, а згодом термополії з’явилися в Римській імперії.

Культура стріт-фуду розвивалася протягом багатьох століть. Вже у Середньовіччі у великих містах існували ярмарки, на площах продавали їжу, а торговці з возами доставляли до робітничих кварталів готові дешеві страви. Тож, як це часто буває, саме бідність дозволила людству проявити свій креатив на максимум та створити легендарні рецепти, за якими готують і сьогодні.

Так, у Парижі з'явилася випічка з різними начинками, яка продавалася за кілька пенсів робітникам, щоб ті могли перекусити без столових приборів. А британці ласували смаженою рибою та картоплею, які для зручності були загорнуті у газету.


Класичний стріт-фуд має багату історію / Фото Pexels

Сьогодні, в час глобалізації, вулична їжа стала оплотом традицій та самобутності регіону. Вона ідентифікує території, зберігаючи один із найважливіших аспектів локальної культури – харчові звички людей.

Водночас світ став відкритішим і все більше людей переселяються в пошуках кращого життя. Це призводить до того, що традиційний стріт-фуд будь-якої країни можна спробувати у себе вдома. Про деякі страви, що вже зараз підкорюють українців, розповідаємо далі.

Класика світового стріт-фуду

Мабуть, немає людини, яка б не куштувала вуличної їжі. Тим паче сьогодні знайти такі страви максимально просто. Та для тих, хто лиш відкриває для себе світ класичного стріт-фуду, радимо звернути увагу на наш короткий список.

  • Тако. Мексика славиться оригінальною кухнею, а тако – одна з найвідоміших страв цієї країни. Тонкі тортильї з яловичиною або свининою, смаженими гострими перцями, свіжою зеленню та ароматним соусом – це справжній вибух смаку, який неможливо забути. Тож спробувати цю страву просто необхідно.


Тако – класика мексиканського фаст-фуду / Фото Unsplash

  • Банх мі. У вуличних закусочних В'єтнаму можна знайти різноманітні варіації цієї страви. Однак, якщо говорити про класику, банх мі – це ароматні булочки зі свининою, маринованою морквою, свіжою зеленню та соусом. Такий бутерброд надзвичайно ситний. А їсти його максимально зручно, навіть, якщо перекушувати на ходу.
  • Самоса – це популярна вулична закуска, родом з Індії. Страва має трикутну форму. Усередині пиріжка міститься начинка. Завдяки обсмажуванню у фритюрі страва особливо хрустка та золотиста. А картопля чи горох з різноманітними травами та спеціями гарантують ситість. Часто, щоб підсилити смак самоси, її подають із різноманітними соусами. Найпопулярнішим із них є чатні.
  • Фалафель вже багато років залишається вибором №1 серед вегетаріанців. Кульки з нуту, приправлені кунжутною пастою, травами та спеціями, подаються в піті чи лаваші з овочами та соусом. Це поєднання є справжнім втіленням східних гастрономічних традицій, які припали до смаку українцям.


Фалафель давно завоював серця українців / Фото Pexels 

  • Хот-дог. А для тих, хто не уявляє свого життя без м’ясних виробів, варто звернути увагу на класичний американський хот-дог. Соковита сосиска в булочці, гірчиця та кетчуп, цибуля та салат – проста комбінація, що завоювала весь світ та стала одним із фаворитом молоді для смачних перекусів.
    Якщо хочеться ще більше м'яса, можна обрати хрусткі курячі крильця, які максимально поживні та не менш зручні для швидкого обіду поза домом. До слова, приготувати їх можна і самостійно. А за допомогою спеціального маринаду їхній смак буде просто фантастичним.

Рецепт курячих крилець в особливому маринаді: дивіться відео

  • Трделник. Чеська вулична випічка з неймовірним ароматом здобуває особливу популярність в період різдвяних свят, коли все навколо сяє ліхтарями, а на площах міст з’являються ярмарки.
    Якщо спробувати описати, то трделник – це закручена випічка, обсипана цукром та корицею. Інколи зустрічаються версії з шоколадною начинкою. Однак найкраще відчути особливість десерту, спробувавши його. Адже передати його смак не допоможе жоден опис.

Лайфхаки, що покращить смак класичного стріт-фуду

Звісно, багато людей скептично ставляться до ідеї їсти на вулиці. Особливо, якщо йдеться про чужу країну. Однак існує кілька способів убезпечити себе та зробити перекус ще смачнішим. Насамперед варто:

  • Подбати, щоб під рукою був улюблений газований напій. Чимало екзотичних страв відрізняються пікантністю та гостротою, а їхня текстура може бути сухуватою. Щоб не зіпсувати враження від дегустації, необхідно бути впевненим, що вдасться “загасити” неочікувані смаки.
    До того ж чимало напоїв дозволяють розкрити улюблені стави по-новому. Приміром, Pepsi, завдяки насиченому, карамельному та солодкому присмаку, може збалансовувати найнезвичніші поєднання та робити їх ще кращими. Переконатися у цьому просто: достатньо замовити улюблений стріт-фуд та спробувати його із Pepsi.


Pepsi – ідеальне доповнення до улюбленої їжі / Фото Pepsi

  • Їсти в місцях, де є черга. Так, може видатися, що це марна трата часу. Однак там, де є попит, є й особливий товар. Тож довгі черги можуть стати сигналом, що в цьому місці вдасться поїсти те, що подобається людям.
  • Спостерігати за процесом приготування. Однією з переваг вуличної їжі є те, що кожен може побачити, як її готують. Тому радимо скористатися цим. Оглянути можна робочу поверхню кухаря, наявність на ньому рукавичок, як він взаємодіє з грошима та чи доторкається після контакту із ними до продуктів. Короткий аудит допоможе зрозуміти, наскільки апетитною є представлена їжа та насолодитися процесом без фонових тривог.

Відчути смаки різних культур, аромати вуличних кухонь та знайти свій улюблений смак – легко. Головне – вирушити на пошуки та не боятися експериментувати зі смаком.