Матері інженера Мей Маск у квітні цього року виповнилося 71 рік, а вона досі є успішною моделлю з 56-річним досвідом. Жінка за спеціальністю є дієтологом. Мей виховала трьох дітей – Ілона, дочку Тоску та сина Кімбала.

Читайте також: Про перші кроки до успіху Ілона Маска, його видатні проекти та особисте життя – можна прочитати тут.

Зводили кінці з кінцями

Мей Маск розпочала займатися моделінгом у 15 років, а у 1989 році разом з дітьми вона перебралася з ПАР в Торонто. Тоді економічне становище сім'ї було не простим, тому жінка важко працювала на п'яти роботах.

Так, мама Ілона Маска влаштувалася на роботу в Університет Торонто для того, щоб її діти змогли там навчатися безкоштовно. Також вона вела модельні курси, майстер-класи зі здорового харчування і працювала дієтологом.

У цей час діти також допомагали матері. Тоска працювала у магазині, а Ілону вона допомогла влаштуватися в Microsoft, де працював чоловік її колеги.

Перше, що ми зробили, коли я отримала зарплату, це купили килим на підлогу, щоб сидіти на ньому. Жодних меблів у нас не було. А з наступної купили Ілону комп'ютер. Тому він сидів за комп'ютером прямо на підлозі,
– згадує Мей Маск.

"Вони досягли всього самі"

За словами моделі, її діти такі ж працелюбні, як і вона. Мей Маск зізналася, що успіх її дітей – це лише їхня заслуга, а не її. Вона лише показувала своїм особистим прикладом те, як наполегливо треба працювати, щоб отримати щось.

"Я ніколи не допомагала моїм дітям. Я занадто багато і тяжко працювала, вони всього досягли самі", – додала матір Ілона Маска.

Так, у 1995 році Ілон з братом Кімбалом запустили софтверну компанію Zip2. Кожних шість тижнів Мей відвідувала синів та допомагала скласти їм бізнес-план. Жінка згадує, як робила з ними презентацію для інвесторів до пізньої ночі.

Ми так втомилися в той день, що коли пішли потім в найкращий ресторан в Пало-Альто, я сказала: "Це останній раз, коли я плачу за нашу вечерю". C тих пір я дійсно жодного разу не платила за них,
– розповіла знаменитість.

Вона також вклала всі свої заощадження (у розмірі десяти тисяч доларів) в компанію, щоб хлопці мали змогу оплачувати оренду офісу та інші витрати.

У 1999 році Zip2 купила компанія Compaq за 307 мільйонів доларів, з яких її син Ілон заробив 22 мільйони.


Ілон Маск з мамою Мей Маск / Getty Images

Як діти виконали обіцянку

У 50-річному віці Мей отримала подарунок від своїх дітей "маленький іграшковий будинок і маленьку іграшкову машинку" розміром із сірникову коробку, які сказали: "Коли-небудь ми купимо тобі справжні".

Тоді у сім'ї грошей на будь-які подарунки не було, але завдяки таланту, розуму та праці – діти згодом виконали свою обіцянку матері та стали успішними людьми.


Ілон Маск у дитинстві

Як додає Мей Маск, видатному інженеру Ілону не потрібні дорогі речі, тому що він жив в складних економічних умовах.

Мене дуже засмучує, коли люди говорять про сина: "О, так він просто хоче більше заробити". Ні, гроші для нього ніколи не були важливі. Він просто одержимий своєю ідеєю,
– заявила знаменита матір.


Ілон Маск / Getty Images