День народження Ерне Рубіка: покрокова схема збору Кубика Рубіка для чайників у відео
Угорський винахідник Кубика Рубіка Ерне Рубик святкує свій день народження 13 липня з 1974 року. Він перетворив звичайну головоломку на одну із найпопулярніших іграшок у світі.
До дня народження винахідника, скульптора та архітектора сайт "24" вирішив зібрати для вас найпопулярніші схеми збору кубика Рубіка з якою легко дасть раду навіть дитина.
За однією з версій, прототип кубика був створений, аби розвивати у студентів навички просторової уяви. Винахідних довго працював з паперовими, картонними і пластиковими зразками кубиків, перш ніж він придумав зібрати розрізнені складові в єдине ціле.
Читайте також: Ейко Ісіока: дивовижні костюми японської дизайнерки
Потім Рубик намагався зробити так, аби усі деталі рухались вільно, і в кінці вийшла та версія кубика, до якої ми так звикли. Тоді угорський викладач навіть не розумів, що кілька десятків років потому ці кубики складатимуть на швидкість і він стане настільки популярним.
Звичайний кубик Рубіка може мати 43,252,003,274,489,856,000 різних позицій (комбінацій), або приблизно 4,3×1019. Незважаючи на таку величезну кількість комбінацій станів, будь-який кубик можна розв'язати не більше ніж за 20 рухів.
Найлегше збирати кубик Рубіка в 7 етапів:
1. Скласти хрест на верхній грані
2. Розставити кути на бокових гранях на свої місця
3. Збірка середнього шару: ставимо 4 ребра на свої місця
4. Зібрати "неправильний" білий хрест на нижній грані
5. Розставити ребра останнього шару – так званий "правильний хрест"
6. Розставити кути верхнього шару на свої місця
7. Розвернути кути по правильним шарам.
Аби краще зрозуміти усі етапи зборку, пропонуємо подивитись відео:
Як скласти кубик Рубіка: Частина 1
Як скласти кубик Рубіка: Частина 2