Чи можна побачити другий Місяць? У Землі всього один супутник і навіть при найсильнішому заломлення світла від Сонця – побачити два Місяці нереально. Не варто очікувати таких явищ ні 27 червня, ні в будь-який інший день.

Читайте також: Перше сонячне затемнення 2018 року: дивовижні фото

То чому ж з'явилось поняття "Два Місяці"? 27 червня 2018 українці зможуть побачити рідкісне місячне затемнення, коли повний Місяць пройде через тінь Землі. Астрономи очікують, що повне затемнення триватиме протягом 1 години 43 хвилини, а часткове затемнення – до і після повної фази затемнення – триватиме 3 години і 55 хвилин. За останні сто років, це буде найтривалішим місячним затемненням.

В східних регіонах України затемнення буде видно краще, ніж на решті території країни. Орієнтовно затемнення можна буде спостерігати близько 22:00 години по Києву.

До середини місячного затемнення, обіцяють астрономи, зовсім поруч з Місяцем сяятиме яскравий Марс, який за 15 годин до цього подолає точку протистояння. У тому випадку, якщо затемнення буде дуже темним, то відшукати супутник Землі на небі допоможе Марс, який в цю ніч буде світити яскравіше всіх зірок на небі, а прямо над ним розташується Місяць.

Два Місяці 2018: що можна побачити 27 червня 2018
Побачити "два Місяці" – нереально

Читайте також: Гучне відкриття NASA: з’явились нові докази, що свідчать про існування життя на Марсі

Близько 23:21 27 червня Марс і Місяць будуть перебувати дуже близько один від одного. Відстань між ними складе всього шість градусів. В результаті обидва світила матимуть червонуватий відтінок.

Побачити це явище можна буде й неозброєним оком. Можливо, якщо включити фантазію, Марс дійсно буде нагадувати другий Місяць. Міф про це явище періодично поширюється в пресі з 2003 року, але головне пам'ятати – що двох Місяців не буває. Ви можете 27 червня побачити рідкісне і тривале місячне затемнення і Марс (він буде яскравішим), але не більше.