Дослідження віддалених планет під загрозою зриву: NASA назвало причину
Запаси плутонію, завдяки якому NASA відправляє ракети в космос, майже вичерпано.
Про це повідомляється в звіті урядового департаменту енергетики США, передає ТСН.
Всі запаси радіоактивного ізотопу плутонію-238, який є основним джерелом енергії для космічних місій, були видобуті ще в минулому столітті під час Холодної війни. Наявного на даний час матеріалу вистачить на найближчі вісім років.
На дуже віддалену комету ми не зможемо сісти з сонячними батареями розміром з крила Airbus. Тоді як радіоактивне джерело живлення повністю дозволяє це зробити,
– сказала фахівець NASA Джессіка Саншайн.
Під загрозою виробництво плутонієвих батареї RPS, які NASA використовує в якості джерела енергії для майбутніх місій. Фахівці стверджують, що інженери мають в своєму арсеналі багато інших засобів живлення міжпланетних зондів, серед яких батареї, паливні елементи, сонячна енергія і ядерні реактори.
Читайте також: У мережі показали дивовижні фото місяця Сатурна – Енцелада
Однак плутонієві батареї відрізняється від них компактністю батарей, періодом напіврозпаду ізотопу і чутливістю електроніки до електромагнітних полів.
Востаннє плутоній у США виробляли в 1988 році. У 1992 році був підписаний п'ятирічний договір про купівлю ізотопу в Росії. А в 2012 році американцям вдалося навіть отримати фінансування для відновлення виробництва плутонію-238. Однак обсяги виробництва все одно виявилися недостатніми