Як розмістити котедж на ділянці, врахувавши особливості клімату: приклад JAG Studio – фото

3 червня 2021, 18:58
Читать новость на русском

Джерело:

Architizer

Еквадорський проєкт 6M – це просторий приватний будинок, розташований на великій ділянці поруч з озером. Через кліматичні умови, територія постійно знаходиться під впливом спекотного сонця, тож архітектором довелося вигадати рішення, яке допоможе зберегти прохолоду в будинку.

Щоб уникнути полуденного сонця, будинок розміщений в напрямку західної сторони. До того ж таке рішення допомогло архітекторам облаштувати тут внутрішній дворик з великою кількістю рослинності. Насадження зменшать вплив вітрів, зумовлених водою поблизу будинку. 

Читайте також У Коблево з'являться будинки, що схожі на мідію: фото вражаючого проєкту

Архітектура дому вдало комбінує велику кількість панорамних вікон, залізну масивну обшивку та андезитовий щебінь. Таке рішення водночас запобігає перегріву приміщення та забезпечує достатню кількість природного світла господарям дому.


Ціль архітектора – добитися житлових приміщень як зовні, так і всередині / Фото Architizer


Рослинність, яка була на ділянці до початку будівництва, стала чудовим садом / Фото Architizer

Рослинність, яка потрапила в приватну зону та сад з водоймою теж вдало вписуються в загальний ансамбль подвір'я. Замість того, щоб сперечатися з природою, архітектори слідують за нею. Так в просторі з'являються мінімалістичний місток, точкова підсвітка та ненав'язливий декор на воді.


У домі поєднано багато благородних матеріалів / Фото Architizer


У домі поєднано багато благородних матеріалів / Фото Architizer

Одним з основних елементів фасаду є навіс для автомобілів. Загальну концепцію доповнюють й залізні ворота, які запрошують гостей до зовнішнього залу-тераси.


Масивні ворота / Фото Architizer


Масивні ворота / Фото Architizer


На подвір'ї теж є кілька повноцінних зон для відпочинку / Фото Architizer

Природний камінь, залізо, бетон й скло, використані в проєкті, – це благородні матеріали, які дозволили розділити простір. Саме за допомогою гри з текстурами, архітекторам вдалося виділити технічну зону будинку. Це, до речі, єдине приміщення, розташоване на верхньому рівні, яке, завдяки монотонній залізній обшивці, ніяк не псує горизонтальність концепту. 


Рішення, яке об'єднує перший та другий поверх /Фото Architizer


Сходи до технічної зони / Фото Architizer

Тюль, штори та автоматизовані жалюзі допоможуть уникнути сонця в зоні кухні-їдальні у літній період, а вітальня, в якій розташований великий телевізор, захищена від спеки садом. 


Зона столової / Фото Architizer


Зона столової / Фото Architizer


Зона вітальні / Фото Architizer


Різноманітність природних елементів допомогли архітекторам виконати поставлене завдання / Фото Architizer