Неонове світло та червоні стіни: як реконструювали історичний кінотеатр у Берліні – фото
Джерело:
dezeenСтудія архітектури та дизайну Batek Architekten відновила берлінський історичний кінотеатр, використавши неонові світильники. Вони відмінно підкреслюють візерунок ліпнини на стелі у фоє, гляньте самі!
Batek Architekten оновила фоє кінотеатру, який розташований на півночі Берліна та існує з 1870 року, видаливши сталеву та скляну конструкції, що відділяли фоє від коридору.
Читайте також Глиняні стіни, бетон та метал: інтер'єр стильного ресторану в Києві від Yakusha Design – фото
Нова вхідна зона кінотеатру перетворилась у привітний простір з довгою вигнутою лавкою та буфетом, оздобленим зигзагоподібним металом.
Для оформлення оксамитових сидінь, стійки та снек-бару студія використала насичений червоний колір. Його доповнив баклажановий відтінок, нанесений на нижню частину стін.
Картина у фоє стала взірцем для вибору кольорів / Фото dezeen
Стіни тут двоколірні: два метри знизу пофарбовані в насичений колір баклажану, а зверху у блідо-сірий колір, – розповідає засновник студії Патрік Батек. – Ми також обрали металеве зигзагоподібне облицювання для основної стійки у формі класичного візерунка з використанням сучасного матеріалу. Для стільниці ми обрали латунь, оскільки це теплий та стильний матеріал.
У головній глядацькій залі дизайнери зберегли ту ж насичену кольорову палітру, а картину використали як оздоблення для стін.
У головній залі ми оздобили стіни мальовничим матеріалом з малюнком на основі художньої картини "Довга подорож " художника Мехтильда ван Алерса, яка висить у фоє, – пояснив Батек.
Неонові вогні навколо арок / Фото dezeen
Півкола арок оздоблені неоновими вогнями. Вони не лише слугують джерелом світла, але й відіграють роль інсталяцій абстрактного мистецтва. Неонові вогні роблять акцент на гіпсовій стелі у фоє – єдиній оригінальній деталі старовинної будівлі.
Джерелом натхнення для освітлення стала історична ліпнина стелі фоє. Її графічний ромбоподібний візерунок частково промальований підвісними світлодіодними доріжками, – сказав Батек.
Всередині головної зали також використовувались неонові світильники, аби підкреслити отвори арок між залою та коридором.
Студія розробляла проєкт із метою не лише відновити кінотеатр, але й зберегти його історичне минуле.
Коли нас просять відремонтувати приміщення, ми приділяємо велику увагу простору, що існує та його характеру, – поділився архітектор.
У Batek Architekten є й інші проєкти у Берліні – дворівневий таунхаус та салон краси з бетонними та сталевими елементами.