Кімната з низькою стелею – кольори, освітлення та корисні поради
Згідно із стандартами, найоптимальніша висота стелі в кімнаті – 2,4 метри. Проте такі високі апартаменти для більшості українців є рідкістю і доводиться вдаватись до різноманітних хитрощів, щоб хоч візуально розширити кімнату. Як це зробити за допомогою кольорів та освітлення – читайте у нашому матеріалі.
Візуально збільшити простір можна шляхом обману зору. Для цього прийому існують допоміжні кольори та світлодіодні стрічки.
Вас зацікавить: Поєднання кольорів для дизайну вітальні – фото
Кольори для розширення кімнати з низькою стелею
Класичний варіант
Біла стеля – класичний варіант для вітальні з низькою стелею / фото: Ваш дім. Рівне
Можна забарвити площину стелі в білосніжний колір, а якщо застосувати глянцеву фарбу, то висота кімнати візуально збільшується вдвічі.
Холодні світлі тони
Такі кольори візуально віддаляють верх кімнати, тому фарбувати низькі поверхні потрібно в білі, світло-сірі чи перлинні тони.
Синій та зелений
Стелі з синім чи зеленим кольором можуть здатись занадто радикальним рішенням, але вони добре підходять для низьких кімнат. Холодні світло-блакитні, сіро-блакитні, блідо-зелені відтінки даватимуть відчуття перебування у високій кімнаті.
Підвісна стеля
Натяжні стелі завжди виглядатимуть привабливо / фото: Ваш дім. Рівне
Візуально розширити простір допоможуть натяжні або підвісні конструкції. Можна обробити стелю дзеркальним покриттям, в якому будуть відбиватися всі предмети інтер’єру та сонячне світло. Завдяки застосуванню таких конструкцій можна візуально підвищити простір майже вдвічі.
Одноманітність
Багато дизайнерів радять робити дизайн в кімнатах з низькою стелею в одній колірній гамі, тоді візуально зітреться кордон між стелею і стінами.
Освітлення в кімнатах з низькою стелею
Підсвічування
По периметру можна підсвітити центральну частину стелі світлодіодною стрічкою. В такому випадку візуально центр поверхні серйозно віддалиться.
Напрямок світла
Приклад освітлення стелі для ванної кімнати / фото: Fortuna
Коли вибиратимете світильник або люстру, то потрібно передбачити напрямок світла. Промінь не повинен світити вниз, адже тоді кімната здаватиметься плоскою. Світло повинне спрямовуватись вгору.
Читайте також: Будинок з цокольним поверхом: особливості конструкції, плюси та мінуси такого вибору
Конструкції
Якщо у вас кімната з натяжною стелею, то внутрішнє підсвічування дає ефект стелі, яка зависла у повітрі. Можна використовувати навіть дворівневу конструкцію, а джерела світла розташувати по периметру кімнати.
А підібрати камін, який ідеально впишеться в ваш дизайн, можна за посиланням