Чому нам стає погано у приміщеннях – пояснення від науковців

26 червня 2017, 13:09
Читать новость на русском

Головний біль, важкість дихання, напади алергії та інші проблеми зі здоров’ям, які іноді виникають у людей під час перебування у будівлях, науковці назвали "синдромом хворого будинку".

Про це повідомляє "Платформа".

З’ясувати, чому це явище трапляється спробував доктор Жан-Дені Баллі з Національної ветеринарної школи Тулузи.

Він разом із колегами експериментував з грибами Penicillium brevicompactum, Aspergillus versicolor і Stachybotrys chartarum, які іноді ростуть, наприклад, на шпалерах.

Щоб зрозуміти механізм розмноження цих організмів і те, чому вони переходять з природного середовища існування в будівлі, науковці створили імітатор квартири зі спорами цвілевих грибів. Також вчені змоделювали роботу кондиціонера і систем вентиляції.

Читайте також: Медики назвали трійку найнебезпечніших жіночих професій

У результаті експерименту повітря приміщення перевіряли на наявність там продуктів життєдіяльності мікроорганізмів. Експеримент показав, що крім спор цвілі в повітрі було безліч мікотоксинів – отруйних речовин, деякі з яких при попаданні в легені і на шкіру ведуть до важких отруєнь або алергічних реакцій.

Таким чином, науковці довели, що у людей, які перебувають в приміщеннях з цвіллю, справді можуть виникати відомі проблеми зі здоров’ям. При цьому Баллі зазначив, що кожен вид цвілевих грибів виділяє власний набір мікротоксинів – саме цим вчені пояснюють настільки різний набір хворобливих станів.