Чому нам подобається цілуватись: відповідь вчених

19 жовтня 2017, 19:45
Читать новость на русском

Джерело:

Вit.ua

За кожні 10 секунд поцілунку ми обмінюємося один з одним близько 80 млн бактерій. Лякаюче, правда? На щастя, більшість із цих бактерій зовсім нешкідливі та й задоволення, яке ми отримуємо, цього вартує.

По-перше, поцілунки піднімають настрій. На губах є безліч рецепторів, що робить їх дуже чутливими. Разом з кінчиками пальців тут найбільша їх концентрація. Коли ви насолоджуєтеся поцілунком, рецептори передають сигнал в мозок і той виробляє дофамін. Цей гормон задоволення змушує вас продовжувати це заняття.

Читайте також: Вчені назвали незвичну причину зниження інтересу до сексу у жінок

Крім того, в організмі виробляються ендорфіни – природне знеболювальне, яке підсилює відчуття задоволення. Якщо поцілунок дійсно хороший, мозок також може виробляти окситоцин. Це гормон любові, який підсилює привабливість і прихильність до іншої людини.

По-друге, поцілунки допомагають вибрати найбільш підходящого для вас партнера. У людей не сильно розвинені навички нюху, тому поцілунок дає можливість оцінити запах і смак іншої людини, а також те, наскільки ви схожі на біохімічному рівні.

До речі, ставлення до поцілунків у чоловіків та жінок різне. Психологи провели дослідження, результати якого показали, що жінки приділяють їм більше уваги і наполягають на поцілунках до сексу. Чоловіки ж більше схильні до сексу без поцілунків і не сильно переживають, добре їх партнерка цілується чи ні.