Прем'єра довгоочікуваної стрічки "Черкаси" режисера Тимура Ященка відбулась сьогодні. Завтра, 27 лютого, виходить у прокат.

Читайте також: Український фільм "Черкаси": сюжет і трейлер драми про анексію Крим


Прем`єра фільму "Черкаси"

За народженням фільму слідкував Юрій Федаш, саме він на момент нападу був командиром вже згаданого тральщика "Черкаси". Капітан другого рангу ВМС України Юрій Федаш прослужив на "Черкасах" 7 років. З корабля у 2014 році він зійшов останнім. І до кінця сподівався, що судно не доведеться залишати.

Атмосфера передана максимально. Це художнє кіно: є багато сцен, які вигадані, є такі, що мали дійсно тоді місце, а є дещо, що було на іншому кораблі. Але загалом фон, на якому знято цей фільм, відповідає 2014 року і цим подіям,
– розповів командир тральщика "Черкаси" Юрій Федаш.


Юрій Федаш, командир тральщика "Черкаси"

Окрім командира Юрія Федаша, до створення фільму долучились двоє матросів, які служили на флоті та знялись у фільмі. Вони допомогли із образами, створити стрічку більш реалістичною, відтворити розповіді, які були насправді.


Фрагмент із фільму "Черкаси"

Що відомо про режисера Тимура Ященка Молодий режисер, що народився в Черкасах. Почав навчання у 2010 році, освіту здобував у Стокгольмі й Лодзі у кіношколах протягом трьох років. Сьогодні Тимур живе і працює на дві країни – Польщу та Україну.

Фільм "Черкаси", заснований на реальних подіях, став дебютним для молодого режисера і першим художнім фільмом про Військово-морські сили України.


Тимур Ященко, режисер фільму "Черкаси"

Справжні "Черкаси" і досі в окупованому Криму. Для зйомки фільму довелось використати буксир "Корець", якому добудували декілька декорацій, аби був схожий на тральщика. Військово-морські сили допомогли не тільки з кораблем, а й зі зйомками видовищних сцен – залучили морську авіацію та спецпризначенців.

У прокат вийшов найочікуваніший український фільм на реальних подіях: відео

Фільм "Черкаси" став одним із переможців 9-го конкурсу відбору Держкіно, понад 40 мільйонів гривень профінансовано державою. Стрічка вийде на широкі екрани у всіх великих містах України вже 27 лютого, саме у 6-ту річницю захоплення "зеленими чоловічками" Верховної ради та парламенту Криму.

Дивіться тизер стрічки "Черкаси": відео