13 грудня: що можна і не можна робити у день Андрія Первозваного

12 грудня 2020, 16:30
Читать новость на русском

13 грудня 2020 року відзначають свято Святого Андрія. Які традиції та обряди зустрічаються у цей день і чи можна все ж ворожити – дізнаємось далі.

Іменини святкує: Андрій.

До речі Іменини Андрія: найкращі картинки-привітання

13 грудня християни вшановують день Святого Андрія Первозваного, який був одним із перших апостолів Христа. У народі кажуть, що ніч з 12 на 13 число є оповитою чарами, і саме вона буде сприятливою для різноманітних ворожінь.

Історія походження свята


13 грудня – день Святого Андрія

Андрій Первозваний був братом святого апостола Петра та учнем Івана Хрестителя.

Після воскресіння Ісуса, апостол Андрій вирушив проповідувати християнство у східні країни. Обійшовши Азію, він потрапив до Чорного моря, а потім й до Дніпра, де зупинився і поставив хрест. За легендою, на цьому місці зараз розташоване місто Київ.

Обійшовши пів світу, Андрій повернувся у Фракію та в маленькому поселенні заснував церкву. Опісля, це містечко стало Константинополем.

Під час свого проповідування, Андрій Первозванний піддавався фізичному насильству та гонінню зі сторони язичників. А в 62 роки його розіп'яли на Х-подібному хресті.

Прикмети на 13 грудня


Що не можна робити 13 грудня

Якщо на Андрія погода сонячна і є мороз – рік буде врожайним.

Сніг, який випав на Андрія, довго не тане і буде покривати землю аж до квітня.

Якщо кішка вмивається на Андрія – до ясної днини.

Хмари пливуть низько та швидко – до сильного похолодання.

13 грудня не можна:

  • Займатись хатніми справами, а саме прясти, шити та в'язати.
  • Не можна займатись інтелектуальною роботою. Прикмети кажуть, хто буде багато думати в цей день – може загубити розум.
  • Не можна вживати алкоголь, палити та створювати шум.
  • Церковні наястоятелі забороняють ворожити у цей день, адже з їхніх слів, це є марновірством, що паплюжить ім'я святого та святий Різвяний піст .

13 грудня можна:

  • Святий Андрій Первозваний є покровителем всіх морських професій, тож у цей день всі причетні до цієї сфери можуть просити в апостола доброї долі.
  • Незаміжнім дівчатам у цей день потрібно сходити до храму та помолитись, аби швидко зустріти коханого й вийти заміж.
  • Аби весь рік бути здоровим та продуктивним, напередодні 13 грудня потрібно прибрати всю оселю та причепурити себе.

Ворожіння на Андрія


Ворожіння на Андрія

Хоч церква і не рекомендує ворожити на Андрія, все ж це вважається давньою українською традицією. Переважно, суть цих ворожінь у тому, щоб знайти нареченого і дізнатись, коли слід чекати заміжжя.

  • Вважають, що чоловік, який присниться дівчині в ніч на 13 грудня, стане її чоловіком. Тому радять запам'ятати того, кого побачите уві сні.
  • Ще одним цікавим ворожінням є те, коли дівчата збираються і виходять на вулицю. Тут кожна питає ім'я першого зустрічного чоловіка – його ім'я і буде ім'ям майбутнього нареченого.
  • У ніч з 12 на 13 грудня пропонують написати на 12 маленьких шматочках паперу чоловічі імена, які вам найбільше до вподоби, а потім покласти їх під подушку. Зранку необхідно із закритими очима витягти один папірець. Ім'я, написане на папірці, буде іменем вашої коханої людини.