Яке свято 21 травня – кого вшановує церква, що не можна робити сьогодні
21 травня у церковному календарі - день пам'яті Іоанна Богослова. В Україні відзначають День пам'яті жертв політичних репресій. Що не можна робити сьогодні та прикмети на цей день дивіться нижче.
21 травня віряни вшановують пам'ять Іоанна (Івана) Богослова, повідомляє 24 Канал. Він був апостолом та євангелістом, а також відомий своїми одкровеннями.
Дивіться також День банківського працівника: картинки-привітання зі святом
Іоанн Богослов був одним з улюблених учнів Христа, після Якова й Петра. Саме йому Ісус доручив доглядати за матір'ю Марією. Це він і робив до Успіння. Згодом Іван працював та проповідував у Малій Азії, зокрема місті Ефес.
21 травня також день пам'яті преподобного Арсенія Великого. Він народився у християнській родині та здобув хорошу освіту. Але вирішив присвятити життя Богу: постригся у ченці та зберігав безмовний спосіб життя. Але не відмовляв тим, хто приходив до нього за порадою.
Іменини 21 травня святкують Адріан, Арсеній, Іван, Ян.Що не можна робити сьогодні
- У цей день не можна важко працювати та робити фізичну роботу.
- Заборонено сваритися з іншими та лаятися.
- Вважалось, що сьогодні не можна різати овочі – це до неврожаю.
- Краще не нарікати сьогодні на свою долю.
- Не можна давати в борг – гроші не повернуться.
Прикмети на 21 травня
- Небо червоне зранку – до дощу.
- Якщо сьогодні впав дощ – щедро вродять гриби.
- Ввечері видно веселку – завтра буде теплий день.
Міжнародний день чаю / Фото Pixabay
День в Україні та світі
Вcесвітній день культурної різноманітності в iм'я діалогу і розвитку. Це свято започаткувала ООН, щоб нагадувати про важливість та потрібність кожної культури у світі.
День пам'яті жертв політичних репресій. Подію започаткував Віктор Ющенко у 2007 році, вона відзначається кожну третю неділю травня. У цей день важливо згадувати про терор, вчинений Радянським Союзом проти українців.
День пам’яті померлих від СНІДу. ВООЗ заснувала цю подію, щоб нагадувати про серйозність хвороби. Важливо перевіряти себе на це захворювання, щоб вчасно почати терапію.
Міжнародний день чаю. Це свято відносно молоде – його заснувала ООН у 2019 році. Сьогодні можна влаштовувати чаювання й дізнаватись більше про напій.